A Ty czekasz?

Czasami całe życie upływa nam na czekaniu na coś, na kogoś… na miłość. Na wspaniałą chwilę, która ucieka szybko tak szybko, że nawet nie zdążymy jej dotknąć dłonią. Nie dosłownie. Ale ile razy czekaliście na wiosnę nie potrafiąc cieszyć się zimą? Ile razy czekaliście nie zauważając nic co dzieje się wokół, pochłonięci w marzeniach i tęsknocie.

Można czekać na osobę, na jakieś zdarzenie 주작의 활. Wielu z Was zapewne czeka na jakiś cud…. Na wynik rozmowy, na wynik egzaminu, wynik sprawy sądowej.

Podobnie jak w życiu, w Tarocie też są karty które oznaczają czekanie.

5 kielichów: czekanie tutaj to totalna bezsilność, bo nie widać na horyzoncie żadnej realnej alternatywy na poprawę obecnego stanu rzeczy.  Nie widać dla siebie szansy na poprawę losu. To swego rodzaju zapatrzenie w jeden punkt, nie dostrzeganie możliwości rozwiązania problemu, który w przenośni i dosłownie może przygnieść, przytłoczyć zabierając dech w piersiach.  Czekanie może przerodzić się w załamanie psychiczne, w którym człowiek nie ma wystarczająco dużo siły żeby zebrać się w garść i zacząć działać Download Long Rib the Queen. Nie poradzi sobie sam, a często wstydzi się lub boi poprosić o pomoc.  Poniekąd czeka z konieczności, bo nie umie i nie chce postępować inaczej.

4 mieczy: czekanie na tej karcie wynika z przymusu, konieczność i aż się chce napisać, że ta karta jest bardzo silnie związana z karta 5 kielichów. Coraz częściej zdarzają się w życiu chwile kiedy człowiek bijący się z wieloma problemami, być może osoba samotna, zamyka oczy i nie podejmuje żadnej aktywności 리눅스 openjdk 다운로드. Odgradza się od świata, chce przeczekać to co złe,  na jakiś czas wycofuje się z  życia. Być może tylko sen  pozwala na chwilę, na dłużej- oderwać się od rozmyślań i oczekiwań. Ale tylko na krótką chwilę niestety…

4 kielichów: człowiek jest w takiej fazie swojego życia, że podświadomie czeka na spełnienie, że coś się wydarzy. Ale nie chce dostrzegać pojawiających się dookoła niego znaków. Ma je praktycznie na wyciągnięcie  siebie, całkiem blisko, ale woli czekać na to co sobie wymarzył allshare apk. Często  mówiąc: to nie jest to na co czekam, to jeszcze nie to…..Bardzo często w takiej sytuacji, takiego rozmarzenia, oderwania od spraw realnych, na nogi stawia jakieś silne, bolesne doświadczenie. Jakaś strata, bolesny szok. Marzycielowi który trzyma w reku kielich ciężko wytłumaczyć coś , również ciężko mu pomóc.

Wisielec: jak sama nazwa wskazuje to zawieszenie w życiu, dodatkowo skrępowanie, niemoc, brak możliwości odwrotu, wykonania ruchu.   Świat nie jest zbyt przychylny, nie daje możliwości na podjęcie działań, na rozwój, na krok do przodu.  Często to okoliczności zewnętrzne wymuszają opóźnienia, na które człowiek nie ma większego wpływu. Jest wręcz zmuszony do czekania. Aż świat i ludzie stworzą jakąkolwiek sprzyjającą sytuację, żeby mógł zacząć działać.  Może zdarzyć się też tak, że to człowiek jest  bierny, bo czuje się bezsilny i dlatego nie podejmuje żadnych działań Download the piggy bank. Czeka sobie na rozwój wypadków.

9 buław: tutaj osoba ewidentnie nie chce uczestniczyć w tym co przynosi los. Dosłownie siada i patrzy z boku. Obserwuje sytuacje, nie uczestniczy aktywnie w swoim życiu, tylko tak jakby przygląda się mu z boku, z pozycji widza. . I nie wkracza w nie, chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że ucieka. Być może dopiero czeka na lepszy moment, na lepszą okazję? Pytanie tylko po co tak robi 삼성 usb 통합 드라이버? Przecież wiadomo, że można tak czekać w nieskończoność. 9 buław często obrazuje niespełnioną miłość, takie platoniczne uczucie, kiedy jedna strona (albo i dwie) nie chcą, bo nie mogą się zaangażować. Czekają spokojnie tłamsząc w sobie emocje i pożądanie, na dalszy  rozwój wypadków myśląc, że sytuacja sama się jakoś wyklaruje. To milczenie i  nie ujawnianie swoich odczuć, a nawet udawana obojętność z reguły nie prowadzi do zacieśnienia relacji damsko – męskich.

9 buław czasami mówi o rozdzieleniu. Ty jesteś w jednym miejscu, ktoś inny daleko. Niekoniecznie dzieli was tysiące kilometrów vpn softether 다운로드. Może być blisko, ale brak kontaktu sprawia, że odczuwasz jakby był niesłychanie daleko. Tęsknisz i czekasz, bo nic innego nie możesz zrobić.
Gdy czekanie nie trwa zbyt długo to cieszysz się i doceniasz, gdy w końcu to nastanie. Ale gdy czekasz na ludzi, lub zdarzenia, które przychodzą, ale za późno? Za późno często oznacza brak satysfakcji i radości. Bo przestały już mieć znaczenie. Bo czekałaś tak długo, że zamknęłaś dla nich serce. I nie potrafisz cieszyć się spełnieniem.

Co zrobić gdy łapiemy się na tym, że to właśnie my czekamy  na ludzi, lub zdarzenia, które nigdy nie przychodzą… Okazuje się wraz z biegiem miesięcy, lat , że to nie czas i nie miejsce na nie kubectl 다운로드.

Co zrobić, jeżeli mamy tę świadomość, a jednak psotliwy, bystry umysł wbrew logice nakazuje nam jednak czekać?  Czekanie ma wielką moc marzeń, w których człowiek może się zagłębić bez poczucia wstydu, wzroku innych za plecami, bez poczucia winy i obawy przed uznaniem za śmiesznym. Człowiek może pragnąć i oczekiwać rzeczy nierealnych – w końcu jest panem swojego życia, i nikt mu tego zabronić nie może. Prawda, zgodzicie sie ze mną? Ale jest jedno ale Jak zawsze z resztą. Takie czekanie może boleć i ranić. .

Ktoś kiedyś napisał cyt. „Każdą chwilę należy przeżywać tinfoil 다운로드. Czekanie to grzech przeciw czasom, które dopiero nadejdą, jak również przeciw obecnym, zlekceważonym chwilom.” I ja się z tym zgadzam. W czekaniu nie ma radości życia. Jest tęsknota za tym co sobie wymarzyliśmy, co ma nastąpić w bliżej nieokreślonej przyszłości. Zamiast skupić się na „tu i teraz” wybiegamy w myślach w przyszłość i zaniedbujemy teraźniejszość. Nie korzystając w pełni z tego co możemy osiągnąć, oddalamy się od życia.

 Nie lubię czekać na cokolwiek, na kogoś,  na nic… Nawet na autobus, czy w kolejce w sklepie, urzędzie 마이피플 pc버전 다운로드. A mimo to i tak czekam. Choć nie chcę, to czekam. Najczęściej na rzeczy na które nie mam wpływu. Na ludzi, którzy przecież nie są ode mnie zależni. Czekam na zdarzenia, które nigdy nie następują, albo w końcu przychodzą, ale za późno, bo zdążyłam już uciec przed męczącym czekaniem, zdołając zmienić okoliczności zmieniając bieg wydarzeń na inny.

Bo sama świadomość, że coś jest bezsensowne, bo nie ma szans na spełnienie- niestety nie zawsze pomaga. Jak wytłumaczyć sercu, że postępuje nielogicznie? Czy ktoś to w ogóle potrafi? I co wtedy z duszą, którą zagłuszamy racjonalnymi argumentami, których ona nigdy nie przyjmie. Zagłuszenie jest skuteczne tylko na jakiś czas. Wówczas skupiamy się na innych rzeczach, np. często na pracy, czy na aktywności fizycznej. Byle nie czuć, nie rozmyślać o tym, co nas poruszyło i czego pragniemy. Argumentując, że jesteśmy zajęci, nie mamy czasu na bzdury i rozmyślania. Na jakiś czas można to odsunąć, ale potem przychodzi obudzenie i tęsknota niespełnienia uderza ze zdwojoną siłą.

Zofia Kruszewska

Odczarowanie kart - czy tak można?
Zazdrość
Podobał Ci się ten artykuł?
Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o nowych wpisach.

Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teraz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „A Ty czekasz?

  1. manna pisze:

    Dokładnie , bo wciąż na coś , kogoś czekamy i życie nam ucieka. Czekając tak , nie zauważyłam , kiedy minęło 20 moich lat ! Nie potrafiłam się cieszyć , bo czekałam na coś więcej. Teraz kiedy przyszedł ciężki dla mnie okres , patrzę wstecz i żałuję ,że nie potrafiłam się cieszyć tym , co miałam. Refleksja przyszła , dopiero kiedy to straciłam , lata w miarę szczęśliwe . Kiedy myślę o tym , jak kaprysiłam , marudziłam , doszukiwałam się ciągle braku powodów do radości, to jestem na siebie zła , sobą bardzo rozczarowana .Teraz też , czekam , żeby los się odmienił , znów czekam , bo jest ciężko ! Nie wiem jak uwolnić się od czekania !

  2. Danuta pisze:

    Ja właśnie jestem tą 9 buław . Nie widzę nic innego tylko tęsknota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.