Czy ta karta jest smutna?

Co jest w życiu ważne? Ale tak najprawdziwiej i najszczerzej ważne?

Pieniądze, samochód, zdrowie, rodzina, partner? A może coś zupełnie innego – radość, dobry sen, szacunek?

Dziś nieco inaczej, bajkowo.

Pewnego dnia bardzo bogaty ojciec zabrał swojego syna na wycieczkę w odległe krainy, w miejsca do których nikt nie zagląda 시저4. Tam gdzie panuje wielka bieda, smutek, zapomnienie. Chciał pokazać młodemu człowiekowi jak ciężkie i trudne potrafi być życie.

Zawitali do biednego gospodarza, który pomimo iż sam nie miał za chleb, zaproponował im gościnę. Najlepszą jaką mógł. Postanowili więc spędzić u niego dwa dni.

Po powrocie ojciec zapytał syna, jak mu się podobała wycieczka? Czy zauważył jakieś różnicę między ich życiem a życiem ubogiego gospodarza i jego dzieci? Syn odpowiedział: „Tak tato. Widziałem”.

Wiec czego się nauczyłeś synu?” –zapytał ojciec 다음지도 오프라인.

Chłopiec po chwili zastanowienia odpowiedział … „Tato zauważyłem, że my mamy jednego psa, oni mieli cztery. Mamy oczko wodne, w którym tylko mogę zanurzyć czubki palców, a oni mieszkali przy samym potoku, który nie miał końca. Mamy latarnie w ogrodzie, a oni mają gwiazdy nocą. Nasz dom otoczony jest wysokim murem, brzydkim, szarym, z kamieni i cegieł, a oni mają cały horyzont. Mamy mały kawałek ziemi do życia, a oni mają pola, które wykraczają poza nasz wzrok 영화 매트릭스. My mamy służbę, a oni służą innym. My kupujemy jedzenie, a oni sami je sadzą. My mamy ogromny mur, który nas chroni, a oni mają przyjaciół, którzy pełnią tą funkcję.”

Ojciec zaniemówił.

I nagle syn dodał: „Ta wyprawa tato pokazała mi, jacy słabi jesteśmy”

Zbyt często zapominamy o tym co mamy, a skupiamy się na tym, czego nie mamy. To, co dla jednej osoby jest bezwartościowe, dla kogoś innego jest bogactwem całego świata. Wszystko jest kwestią perspektywy, punktu odniesienia, miejsca w którym obecnie się znajdujemy Download with720p. Czasami trzeba spojrzeć innymi oczami by odkryć to, co jest naprawdę ważne.

Czy ta historia ma jakieś odniesienie w Tarocie?

Oczywiście, że tak! Wypisz wymaluj Czwórka Kielichów. Jeszcze kiedyś, dawno temu, kiedy moja przygoda z kartami dopiero się zaczynała, myślałam, ze Czwórka Kielichów ozbnacza tylko wyobrażenia, jakieś odległe projekty, wymysły być może ciężkie do zrealizowania 강유원 철학사 강의 다운로드. Może urojenia, fantazje. Może marzenia senne.

Na prawdę ciężki mi było dobrać się do tej karty i porządnie ją rozgryźć.

Ale później ta karta pojawiła mi się w rozkładach karmicznych i wskazywała, że osoba pytająca nie dostrzega tych powiązań, co w rezultacie prowadzi donikąd… Nie ma tutaj zamknięcia, więc nie  ma i  spełnienia. I to według mnie jest kwintesencją 4 Kielichów . Wyobrażenia wybiegają znacznie dalej niż otaczająca rzeczywistość.

Istnieje wiele takich spraw, które tylko czekają cierpliwie aby je dostrzec Download english Bible mp3. Ma jako ludzie inteligentni, wykształceni, światli, marzymy o nich i zarazem tęsknimy do nich. Poświęcamy swoja uwagę na poszukiwania, albo zupełnie odwrotnie – czekamy aż to nas znajdą, myśląc kiedy i co się stanie.

Ale pomijamy często ważny aspekt teraźniejszości. Bo co jeśli to co jest obok przeminie albo nagle bezpowrotnie odejdzie? Czy zdążymy tym się nacieszyć na tyle mocno, intensywnie, by pamiętać że było to coś ważnego?

Tą historią nie chciałam pokazać Wam że bieda może czaić się zaraz za rogiem 아이리스2 다운로드. Nie miałam też w zamyśle informować Was o konieczności pomagania tym najsłabszym , najbardziej potrzebującym. Chciałam jedynie podkreślić wagę tego co znajduje się obok nas. Czego często nie zauważamy ścigając się nieustannie z codziennością i obowiązkami.

Sama nie wiem ile uwagi potrzeba i tych tzw. zbiegów okoliczności, bo dostrzec to co z pozoru nieważne, dalekie, błahe. Może to banalne – ale zgłębianie właśnie tych małych spraw może prowadzić do wielkich odkryć Download the Google Chrome plugin. Do sytuacji, ze będzie nam miło i dobrze, że poczujemy się „trochę” szczęśliwi.

4 Kielichy w kartach Tarota czyli Smutek Spełnionych Baśni
Wielki smutek tkwi w tej karcie… czy tak właśnie jest?

Wyobraźcie sobie rozmarzonego młodzieńca, który siedzi pod drzewem, opierając się o jego pień. Chociaż cztery piękne puchary znajdują się przy nim, on je ignoruje. On wyobraża sobie coś lepszego, marzy o czymś lepszym. Ptak na drzewie i zając w trawie są bardziej zainteresowane darem niż młodzieniec, który nań nie zważa BangDream. Jego romantyczne ideały i odrealnione myśli mogą być przyczyną tego, że nie dostrzeże i nie skorzysta z okazji, a potem może tego żałować.
Ta karta odzwierciedla negatywną stronę Cesarza (IV – Czwarty Duży Arkan Tarota). Pragnienie porządku i stabilności może prowadzić do poszukiwań perfekcji, która nie istnieje, a dążenie do czegoś lepszego jest przyczyną pogardy dla realiów i dla tego, co można osiągnąć w rzeczywistości.
Zawsze mówiono mi, że jeżeli wylosuję tą kartę, to powinnam się cieszyć, ponieważ dysponuję darem , jakimś talentem, jakąś umiejętnością, ale nie wykorzystuję ich zupełnie Download the surface. Chcę natomiast mieć coś innego. Kosztem obecnego szczęścia mogę dalej skupiać się na wyidealizowanych koncepcjach, które realnie mogę nie istnieć, lub nie zaistnieć, nie wyjść z fazy zamysłu.

Ta karta to drogowskaz. To pewnego rodzaju lekcja, podobna jaka otrzymał syn od ojca. Lekcja by dostrzec to co dzieje się dookoła. Oczywiście nie należy zupełnie wyzbywać się marzeń, nie można nie planować – tak dla sprecyzowania. Ale ważne żeby w tej wędrówce zawsze wiedzieć gdzie kończy się fantazja, a gdzie zaczyna rzeczywistość. Widzieć nie tylko białe i czarne, ale tez dostrzegać multum odcieni szarości, inne kolory, które są tak piękne. Które mogą dać „trochę” radości.

Zofia Kruszewska

Czy warto zapytać?
Krok do przodu czy do tyłu?
Interesujesz się Tarotem?
Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o nowych artykułach.Ten wpis został opublikowany w kategorii Teraz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Czy ta karta jest smutna?

  1. Elżbieta pisze:

    Wszystko zależy od podejścia do problemu i jaki mamy stosunek do danej sprawy.
    Uważam, że wszystko jest po coś.

  2. ania.siolek pisze:

    Jakie to piękne i pouczające..ze w pogoni za naszymi marzeniami tracimy radość z tego co posiadamy..zdrowie.dach nad głową. skromne życie ale w otoczeniu najbliższych. Ze możemy się tym wszystkim cieszyc co ranek kiedy się budzimy..Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.