Odczarowanie kart – czy tak można?

Dzień dobry

Jakiś czas temu moja bliska koleżanka zadała mi pytanie – jaki był mój najgorszy moment w życiu kiedy uczyłam się stawiać karty Tarota? Co sprawiło mi największa trudność i z czym nie mogłam sobie zupełnie poradzić?

Takich momentów dla Was może być wiele, oczywiście jeżeli wgłębiacie się w ten temat. Ale jak dla mnie to chyba były karty dworskie. Pamiętam, ze taki układ pojawił się u mnie. Rozkładałam karty, i kiedy chciałam zacząć je odkrywać, pojawiła się przedziwna kombinacja, prawdziwa zagadka 간단한 이력서 양식 다운로드. i jak się okazało później dla osoby początkującej to prawdziwe wyzwanie. Skąd nagle, jak, po co tyle osób wokół ciebie? A może to niekoniecznie osoby…

Karty dworskie na początku nauki Tarota sprawiają wiele trudności. W paziach, rycerzach, królowych i królach- widzimy już jakby z automatu widzimy osoby, postacie, ludzi. Jednak karty dworskie niekoniecznie symbolizują osoby. Wszystko zależy od rozkładu i zadanego pytania. Wymagają sporej intuicji, wyczucia sytuacji, wczucia się w temat.

W sumie wyróżniamy szesnaście kart dworskich 카지노 로얄. W Tarocie są więc cztery dwory różnych żywiołów (buławy, puchary, denary, miecze). Każdy dwór składa się z 4 kart dworskich (wśród nich Król, Królowa, Walet, Paź).

Zazwyczaj w moich rozkładach paź obrazował pewien rodzaj emocji, uczuć, pomysłów, myśli, idei. Często te właśnie wzniosłe idee pozostają skryte, gdzieś stłamszone, z pewnością w fazie zamysłu, na niezrealizowanym na poziomie fizycznym. A właściwe metafizycznym. Są jednak zadziwiająco silnie odczuwalne w energii.

Rycerze zazwyczaj pokazują jakąś sytuację Dokyu Fairy Tale Snail. I tak dla przykładu rycerz mieczy taki właśnie jest – choć silny i waleczny, to jednak wszelkie swoje działania stara się zobrazować, przedstawić w pamięci dla potomnych. To wszytko co dzieje się wokół, napięcie, niepokój, podekscytowanie. To swego rodzaju relacja z pola walki. Emocje towarzyszące rycerzom są jednak bardziej ostre, napięte i gwałtowne niż te w paziach.

Zdarza się że Królowe charakteryzują osobę, która stawia sobie karty , jeżeli akuratnie jest ona kobietą. I jak to kobiety, emocjami aż kipi 영화 형. Często z jej oczu możemy wyczytać jaki stosunek ma do nas ktoś, jakie odczucia my w nim wzbudzamy. Jak jesteśmy postrzeganie. Pytanie – czy on /ona mnie kocha? – pada bardzo często w takiej sytuacji. Pojawienie się karty królowej w rozkładzie wskazuje na to, że w daną sprawę uwikłana jest silna kobieta z autorytetem, która ma istotny wpływ na sytuację i albo będziemy mogli liczyć na pomoc z jej strony, albo w przeciwnym wypadku będzie ona próbowała nam zaszkodzić.

Królowie to najczęściej mężczyźni, partnerzy, kochankowie, ojciec czy inny znajomy. Raczej nie obrazują tła sytuacji. Często wskazują na realne zdarzenia , słowa, czyny, coś co się faktycznie wydarzyło w świecie realnym Poe Donberg edition. W teraźniejszości. Król może mieć pozytywny albo negatywny wpływ na przebieg sprawy. Król może więc być pomocnikiem, sojusznikiem albo srogim władcą, który wydaje krzywdzące decyzje bądź opinie. Królowie kojarzą się z sukcesem, autorytetem i siłą. W kartach Tarota każdy z nich siedzi na tronie i posiada insygnium władzy w ręku. Wspólną ich cechą jest posiadanie mocy i skupianie władzy w ręku. Każdy z królów w talii kart Tarota pełni określone funkcje, w zależności od żywiołu jaki reprezentuje. Obecność króla w rozkładzie informuje, że wiele zależy od reprezentowanej przez niego osoby i to ona ma duży lub decydujący wpływ Download Take3.

Zawsze gdy w rozkładzie pojawia się król i królowa- sytuacja zakrawa o relacje damsko – męskie, pamiętajcie.

Chciałabym jeszcze wspomnieć o paziu, zwanym też giermkiem. Może on symbolizować zarówno osobę czyli ciebie, jakąś inną osobę z Twojego otoczenia, jak również i sytuację. Paź wnosi poniekąd dobrą energię dziecka. Ufność, niedojrzałość, niedoświadczenie, delikatność, czystość i niewinność. Idąc dalej tym tropem, paź w Tarocie często symbolizuje właśnie dziecko, lub osobę młodą duchem, niepewną gp5 다운로드.

Paź kielichów odnosi się do uczuć (emocji)
Paź buław odnosi się do czynów
Paź mieczy odnosi się do sfery intelektualnej (myślenie)
Paź monet odnosi się do sfery materialnej

Jeżeli w rozkładzie pojawia się paź to oznacza szansę, że pojawią się możliwości, propozycje i wiadomości, jakieś okazje, szanse.

Kilka przykładów, na zasadzie pytanie odpowiedź:

Jak on jest? Paź jest mało pewny siebie, nie odważy się raczej na :

  • uzewnętrznienie swoich uczuć, słowo – kocham cię dość często grzęźnie mu w gardle
  • podjęcie konkretnych kroków, czynów – woli stać tu gdzie jest teraz, nie narażony na porażkę czy ośmieszenie
  • słowa, które wyjaśnią sytuację – bo czy niepewność nie jest przypadkiem bezpieczniejsza?

Czy znajdę pracę? Paź pokazuje, że pojawia się szansa, pomysł, otwiera się droga. Odpowiedź brzmi, że tak. Może obrazować charakter pracy 실행 중인 어플리케이션. Paź kielichów będzie pokazywał, że dobrze się poczujesz w nowej pracy. Natomiast Paź buław wskaże, że praca będzie wymagała sporej aktywności. Mieczy zaś, że będzie wymagała sporego zaangażowania intelektualnego, a denarów -że będzie korzystna pod względem finansowym.

Czy on się ze mną skontaktuje? Paź buław pokazuje, że będzie próbował wykonać jakiś ruch w twoją stronę, jednak nie będzie on spektakularny a raczej nieduży. Tak nieduży ze można go przeoczyć, przegapić Windows 10 home. Mogą to być ruchy nieprzemyślane. Paź buław często radzi się innych jak postąpić. Paź mieczy wskazuje, że skontaktuje się, zazwyczaj napisze albo zadzwoni. Paź kielichów wskazuje zwykle, że on „by chciał”, jednak nie zrobi nic w tym kierunku, zazwyczaj ogranicza się do snucia marzeń. Taki mały wizjoner i romantyk.

Niektórzy tarociści stosują tzw. sygnifikatory, które przypisywane są różnym osobom, w zależności od tego, jaka karta najlepiej do danej osoby pasuje appointment form. Możemy uwzględnić cechy osobowości, wiek, pozycję społeczną albo kierować się cechami zewnętrznymi lub żywioł, w zależności od znaku zodiakalnego, w jakim urodziła się dana osoba.

Pamiętajcie, że w Tarocie żywioł ognia utożsamiany jest z buławami (kijami, pałeczkami), żywioł wody z kielichami, żywioł powietrza to miecze, natomiast żywioł ziemi stanowią monety.

A odczarowanie kart dworskich musi polegać na tym, że nazwy “Król, Królowa, Rycerz, Walet-Paź-Giermek” i rysowane postaci traktujemy symbolicznie i jako metafory, a samym kartom nadajemy znaczenia odpowiednie lecz inne niż to co “widać” na kartach 🙂

Zofia Kruszewska

Nie Black Friday, a Mikołajki
A Ty czekasz?
Podobał Ci się ten artykuł?
Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o nowych wpisach.

Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teraz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.