Pamiętaliście?

Opowiem Wam dziś moi Drodzy pewna historię.
Nie wiem czy jest prawdziwa, czy to tylko fantazja literacka. Opowiedziała mi ją moja koleżanka, dawno temu, jak byłyśmy w sanatorium.
Utkwiła mi w głowie jak cholera 🙂
I tez z tego względu, że wczoraj i dzisiaj Babcie i Dziadkowie świętują, myślę że wpasuje się idealnie w klimat tych ciepłych, ważnych i szczególnych dni Download the Instagram picture. Bo w końcu nie samą magią człowiek żyje….

Na jednej z amerykańskich uczelni,  pierwszego dnia zajęć, profesor przedstawił się swoim studentom i od razu zadał im zadanie, pracę, na której wykonanie mają zaledwie pół dnia. Każdy ze studentów musiał poznać się z osoba, której jeszcze nie znał osobiście.
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że był to pierwszy dzień zajęć akademickich i praktycznie nikt nikogo nie znał Download one piece stampede!
Młody student o imieniu Paul szedł przez korytarz i zastanawiał się jak ma podejść do nieznajomej osoby? Przecież lęk go0 sparaliżuje, o obawa przed śmiesznością odejmie mu mowę. To jest niewykonalne – pomyślał.

Nagle poczuł na ramieniu dotyk delikatnej dłoni. Odwrócił się i ujrzał pomarszczoną, drobną staruszkę uśmiechającą się z całej swej mocy 캡쳐원 10.
Powiedziała – Dziwne zadanie, prawda?
Paul otworzył szeroko oczy i z niedowierzaniem odpowiedział – Ale przynajmniej będziemy mieli zaliczone!
Obydwoje roześmiali się w głos.
Zaczęli rozmawiać, o tym i o tamtym. O niczym, o studiach. Paul zapytał żartobliwie

-Co osoba w tak młodym i niewinnym wieku robi na studiach Call of Duty Black Ops 2?

Kobieta w żartach odparła – Jestem tu by znaleźć bogatego mężczyznę, pobrać się i urodzić dwóję dzieci…
Nie no, ale serio?” –  zapytał Paul. Był ciekaw, co mogło zmotywować ją do podjęcia takiego wyzwania jak studia w jej wieku.
Zawsze chciałam mieć wyższe wykształcenie i właśnie je zdobywam 컴퓨터 클래시로얄! – odpowiedziała praktycznie z marszu.

Po zajęciach para nowo upieczonych znajomych poszła na stołówkę napić się kawy. Rozmawiało się im nad wyraz dobrze i swobodnie. Każdego dnia przez następne trzy miesiące wychodzili razem z zajęć i rozmawialiśmy non stop. Młody chłopak był zafascynowany słuchając tego żywego „wehikułu czasu”, kiedy dzieliła się z nim swoją wiedzą i doświadczeniem 지렁이키우기게임.
W ciągu roku Mary – bo tak miała na imię, zapomniała Wam napisać, stała się kultową postacią wśród młodych studentów. Gdziekolwiek by się nie pojawiła, tam natychmiast zjednywała sobie ludzi. Uwielbiała elegancko się ubierać i rozkoszowała się uwagą, jaką poświęcali jej inni studenci. Żyła pełnią życia. Pod koniec semestru zaproszono ją nawet, aby wygłosiła przemówienie podczas juwenaliów gmail 일괄 다운로드.
Została poproszona o wejście na podium. Kiedy zaczęła wygłaszać swą przygotowaną wcześniej przedmowę upuściła swoje notatki z dłoni.
Sfrustrowana i trochę zmieszana nachyliła się do mikrofonu i powiedziała po prostu   -Przepraszam, że jestem taka roztrzepana. Podczas postu odpuściłam sobie piwo z wami kochani przyjaciele studenci, a teraz ta cała brandy mnie dobija youtube 동영상 무료 다운로드! Teraz już na pewno nie uporządkuję swojego przemówienia, więc po prostu powiem coś z głowy.

Kiedy studenci skończyli się śmiać ona odchrząknęła i zaczęła przemawiać:
– Kochani moi, nie przestajemy się bawić dlatego, że się starzejemy. Starzejemy się dlatego, że przestajemy się bawić. Za pozostaniem wiecznie młodym i byciem szczęśliwym stoją tylko cztery tajniki. Trzeba się dużo śmiać i starać się codziennie zachować dobry humor Download ninjago videos. Trzeba mieć marzenia. Dlatego, ponieważ w sytuacji kiedy się je straci – człowiek szybko umiera. Wielu z nas jest martwych…. choć w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Żyjąc dzień po dniu, bez celu, bez marzeń, bez planów.
Między starzeniem się a dorastaniem jest olbrzymia różnica.
Jeśli macie 19 lat i przeleżeliście w łóżku cały rok bez zrobienia nawet jednej twórczej rzeczy, będziecie nagle mieć 10 lat Autocad 2017 Korean edition. Uwstecznicie się. Jeśli ja, w wieku 70 lat położę się do łóżka na rok i w międzyczasie nie będę nic robiła, nagle będę mieć 71 lat. Wszyscy się starzejemy. Nie potrzeba do tego talentu i zdolności. Chodzi o to, by dorosnąć i zawsze szukać swojej szansy na zmiany. Niczego nie żałować.
My, starsi ludzie, zwykle nie żałujemy tego, co zrobiliśmy, ale tego, czego nie zrobiliśmy. Jednymi ludźmi, którzy boją się śmierci są ci, którzy czegoś żałują.”
Zakończyła swoje przemówienie śpiewając piosenkę z młodych lat, której nikt ze studentów nie znał. ale była piękna, taka nostalgiczna, wolna..

Pod koniec roku akademickiego Mary ukończyła studia, które zaczęła wiele lat wcześniej. Tydzień po zakończeniu zmarła podczas snu. Multum studentów było na jej pogrzebie. Chcieli w ten sposób oddać hołd wspaniałej kobiecie, która na swoim przykładzie pokazała im, że nigdy nie jest za późno, aby zrealizować swoje marzenia.

Starzenie się jest obowiązkowe, dorastanie nie jest.

Wszystkiego dobrego kochane Babcie i kochani Dziadkowie.

Zofia Kruszewska

Krok do przodu czy do tyłu?
Rok Psa - 2018
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teraz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pamiętaliście?

  1. Elżbieta Kowalczyk Kostuj pisze:

    Wspaniały artykuł,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.