Rok Psa – 2018

1922

1934

1946

1958

1970

1982

1994

2006

2018

2030

Choć chiński rok zacznie się dopiero 16.02.2018r., a skończy 4.02.2019r., to już wiadomo, że 2018 rok będzie rokiem Psa. 

Pierwsze co przyszło mi na myśl – to dobrobyt. Bo cokolwiek można byłoby napisać o roku Psa, to i tak większość mędrców już teraz twierdzi, ze będzie on lepszy od od roku poprzedniego, czyli roku Koguta. Będzie zdecydowanie mniej dramatyczny, energia Psa zadziała kojąco i uspokajająco na burzliwe charaktery ludzi.

Należałoby mieć na uwadze, że Pies jest znakiem idealistycznym; kieruje się etyką i posiada bardzo wysoką świadomość społeczną 기생수 파트1 다운로드. Nie jest ani trochę egoistyczny, zawistny, obłudny, dlatego wspiera działania mające pozytywny wpływ na wszystkich ludzi. Pies posiada silny instynkt opiekuna. Chętnie dba o każdego, szczególnie jeśli człowiek jest słaby bądź niepełnosprawny. Pies bezinteresownie poświęca innym swój czas i uwagę, nie bojąc się ciężkiej pracy, jeśli taka zajdzie potrzeba.

Czyli same pozytywne cechy. Ale choć Pies jest jedenastym zwierzęciem chińskiego zodiaku to takiego zwykłego psa, zwierzę domowe, wydawać by się mogło – najwierniejszego przyjaciela człowieka, nie traktuje się szczególnie dobrze w Chinach 신과 인간. Jeśli chodzi o jego zasadniczą rolę, istnieją duże różnice między Chinami Północnymi i Południowymi.

W Chinach Północnych wrzucano podczas święta piątego dnia, piątego miesiąca, papierowe psy do wody, aby gryzły i przepędzały złe duchy. Papierowe psy dawano także zmarłym, by ich broniły. Chorych umysłowo zanurzano w psich fekaliach, aby przepędzić złe, napastliwe demony, które wywołały opętanie i niedowład umysłowy. Psa uważano za zwierzę Zachodu i dlatego w niektórych częściach Chin, tam, gdzie i dziś spożywa się psie mięso, jadano psy jesienią i zima, ale nie latem 오디오클립. A jeżeli przypadkiem komuś przyśniłby się sen, w którym gryzie go pies, oznaczało to w chińskich wierzeniach, że przodkowie życzą sobie czegoś do jedzenia.

Jeśli do kogoś przyplątał się pies, oznaczało to dla niego zamożność i dobrobyt. Psa uważa się za towarzysza boga Erlang, który oczyszcza ziemię ze złych demonów.

Zupełnie inne wyobrażenia o psie panują w Południowych i Zachodnich Chinach, a szczególnie wśród zamieszkujących te tereny mniejszości Spring tool suite. W baśniach ludowych to pies przynosił człowiekowi ryż lub, nad tybetańską granicą, proso. W prowincji Guangdong bardzo popularna jest historia o wiernym psie. Opowiada ona o mężczyźnie, który żył rzekomo w III wieku. Będąc w podróży zasnął na łące. Trawa zapaliła się i pożar zaczął zagrażać jego życiu, i jak na nieszczęście psu nie udało się go w żaden sposób dobudzić. Ani szczekaniem, ani ujadaniem…. Pobiegł więc do wody i zwilżył łąkę wokół śpiącego pana. Uratował go, lecz sam padł z wycieńczenia cad 2018 다운로드. Odbył się pogrzeb zwierzęcia, a jego grób nazwano „Grobem wiernego psa”.

W podobnej historii pies strzegł bagażu swego pana aż do śmierci. U Yao (mniejszość narodowa Chin Południowych) pies uważany jest za przodka tego ludu. Przekonanie to wywodzi się z legendy, według której cesarz Chin, długo ale bezskutecznie walczący z wrogami, obiecał wreszcie, że temu, kto przyniesie mu głowę wrogiego przywódcy, da własną Córkę za żonę. Z głową zabitego zjawia się pies, któremu cesarz wbrew swojej woli musiał oddać córkę. Pies i dziewczyna przenieśli się w góry i tam złożyli przysięgę małżeńską Age civilization of 2. Ich potomkami byli Yao, którzy jeszcze dzisiaj noszą „psie czapki”, i oczywiście nie jedzą psiego mięsa.

W Północnej Azji szeroko rozpowszechnione są opowieści o ludziach-psach, mających ciało człowieka, ale głowę psa. Według niektórych chińskich relacji stwory takie istnieją nawet na jednej z wysp na wschód od Korei. Uderza fakt, że rzadko wymieniane są w tekstach psie imiona; mówi się po prostu o „żółtym psie” lub podobnie. Dziś wybiera się dla psów imiona zagraniczne, nigdy zaś takie, które mogłyby być także imionami ludzi. „Czarny pies” to z kolei mężczyzna uganiający za kobietami 더콜 음원.

Ale wracając do naszych czasów, do roku 2018. Jakie przewidywane są tendencje miłosne w roku Psa? Otóż jak najbardziej pozytywne. Wiele może się w tej kwestii zmienić na lepsze, to może być znakomity czas na miłosne podboje, na flirty i romanse, ale tez na umacnianie i cementowanie istniejących już więzi w związkach. . Horoskop chiński na 2018 rok daje nadzieję na to, że ludzie nareszcie zaczną darzyć się bardziej pozytywnymi uczuciami.

Na co mogą liczyć osoby samotne 갤럭시 usb 드라이버 다운로드? Na koniec życia w pojedynkę. Muszą tylko zebrać się w sobie i wyjść z domu, otworzyć się na ludzi, nie uciekać przed nimi, nie chować się w cieniu swoich smutków i porażek. Rok Psa niesie ze sobą dużą szansę na odnalezienie bratniej duszy,a to przecież wspaniała wiadomość. Kto będzie w stanie nieco spuścić z tonu i postarać się lepiej współżyć z innymi ludźmi, będzie miał ogromne powodzenie w tym roku. Z kolei zatwardziali egoiści mogą doświadczyć wielu przykrych zdarzeń. Nie chodzi o to, że zasługują oni na jakąś bliżej nieokreśloną karę za swoje postępowanie, ale warto mieć na uwadze, że w roku Psa bardziej opłacalna jest gra zespołowa oraz wspieranie siebie nawzajem Download Oracle 10g Server. Tak po prostu, po ludzku, bezinteresownie….

Podsumowując ten kolejny rok, ale patrząc nie przez pryzmat kart Tarota, lecz przez symbolikę chińskich znaków można by stwierdzić, że

 • jeżeli w Waszym życiu, jest ktoś, komu możecie bezgranicznie zaufać – to zadbajcie o niego dobrze.
 • jeżeli kogoś skrzywdzicie, celowo, z premedytacją, poniesiecie srogie konsekwencje swojego czynu
 • i chyba najważniejsze,  a mianowicie – zgoda buduje, niezgoda rujnuje
 • otaczajcie się szczęśliwymi kolorami – brązem, zielenią, złotym, pomarańczowym i rudym.

Wszystkiego dobrego w Nowym roku

Zofia Kruszewska

Pamiętaliście Download lap mp3?
Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia
Podobał Ci się ten artykuł?
Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o nowych wpisach.

Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!
Ten wpis został opublikowany w kategorii Teraz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Rok Psa – 2018

 1. krychula@interia.pl pisze:

  Wiadomośći okej ale co znaczą te wymienione roczniki.

 2. danuta pisze:

  Zofio Tobie samych słonecznych dni w tym Nowym 2018 roku.
  Danuta

 3. Elżbieta Kowalczyk Kostuj pisze:

  Jak zawsze Pani artykuły są bardzo ciekawe i czekam na nie z przyjemnością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.