Zazdrość

Według  Wikipedii zazdrość jest cyt. ” Uczuciem pojawiającym się w sytuacji frustracji, gdy znany jest obiekt zaspokajający potrzebę  i osoba posiadająca ten obiekt. Uważana zazwyczaj za uczucie negatywne, choć w łagodnej formie może być np. bodźcem do pozytywnej konkurencji i realizacji własnych aspiracji. Chorobliwa zazdrość wiąże się z brakiem zaufania, chęcią kontroli i nadzorowania drugiej osoby oraz agresją. W chrześcijaństwie  jest jednym z siedmiu grzechów głównych. Koniec cytatu.

Zazdrość w Tarocie pojawia się myślę ze równie często jak w życiu codziennym. Bo czy choć raz, albo więcej razy, nikt z nas nie był zazdrosny? O partnera, partnerkę, koleżankę w pracy która odnosi sukcesy, kolegę który ma nowe drogie auto, kuzynkę która buduje dom Download free mp3 music. Przykładów można mnożyć całe mnóstwo, bo zazdrość to nie tylko podejrzenie zdrady. To też chęć posiadania za wszelką cenę, zawiść, frustracja.

W Tarocie dużo kart opisuje uczucie zazdrości.Przeważnie są to karty odwrócone, które same w sobie sugerują znaczenie negatywne. I tak jeżeli zapytamy np. Co on do mnie czuje?  Dlaczego się tak zachowuje? Czy miłość między nami się skończyła? wówczas możemy się spodziewać odpowiedzi negatywnej. Jak na karcie, odwróconej, czyli przez nas niepożądanej.  No chyba że i dla nas miłość się skończyła…. Inna sytuacja jest wtedy, kiedy zapytamy : Czy on mnie zdradzi 그랜드 주석 다운로드? Czy jest o mnie zazdrosny? – i w tej pozycji pojawiają się karty nie odwrócone. Tutaj posiłkujemy się kartami sąsiednimi, ponieważ odpowiedź nie do końca może być jednoznaczna. Tutaj może pojawić się zazdrość.

Karty które przez Tarocistów przypisywane są zazdrości to np. Diabeł. To zazdrość czysta w swojej postaci, oczywiście o ile można tak w ogóle określić zazdrość. To odczucie  gwałtowne i burzliwe, często idące w parze z olbrzymią frustracją, rękoczynami, słowna agresją.  Diabeł w języku francuskim Le Diable, a w angielskim The Devil jest piętnastą kartą Wielkich Arkanów. Może dziwić, że ostatni etap – droga poznania rozpoczyna się kartą Diabła. Ale przecież pokusa, chęć posiadania, zazdrość,  towarzyszą nam przez całe życie cgntv 동영상 다운로드. Każdy z nas musi próbować walczyć z nimi nieustannie. Każda pokusa jest jednocześnie egzaminem, a do diabła przywiązują się ludzie sami przez łatwość podążenia za jego obietnicami. Kto jednak przykuł się do diabła, z trudem potrafi się od niego uwolnić. Można tu odnaleźć proces podobny w swym mechanizmie do nałogu. Ale nie należy zapominać, że w diable tkwi olbrzymia siła napędowa. Siła, która eksplodując często osiąga przeciwieństwo tego, czego diabeł pragnie. “Zła” siła stwarza też dobro – Dlatego symbolizuje ona skumulowaną ,energię, której należy użyć, a która pragnie wystawić nas na próbę. Najważniejszą mądrością tej karty jest stwierdzenie, że nie ma w życiu nic, co nie podlegałoby sprawdzianowi. Karta pokazuje także, że droga z niebios na ziemie jest krótka 문명6 무설치. W diable przekazano więc prastary symbol pełnego wyzwolonego życia, idącego za instynktem.

To potężna, egoistyczna siła, pycha. Niestałość, nałogi. Brak kontroli, złe impulsy, zmysłowość, zawiść. Natura impulsywna, instynktowna, ujawnia wyraźną dominację materii nad duchem. Egocentryzm, zdolności manipulowania,  buntowniczość.

W karcie Diabeł oprócz zazdrości o partnera możemy zazdrościć innym ludziom dosłownie wszystkiego: pieniędzy, pozycji zawodowej, talentu, rodziny, domu, samochodu, podróżowania. Ona ma – a ja nie mam i tak strasznie jej zazdroszczę, bo też bym chciała.  A jeśli jeszcze Diabeł jest odwrócony to zazdroszczę chorobliwie, obgaduję za plecami, robię przykrości i życzę jej/jemu wszystkiego co najgorsze, cieszę się, gdy powinie się noga tej osobie, gdy dotknie ją nieszczęście Cool Messenger Enterprise. Trudno tę zazdrość ukryć, trudno nad nią zapanować.

Kolejna karta , 5 Pucharów według symboliki przedstawia kobietę, przed którą leżą trzy rozbite puchary, dwa stoją normalnie. Są wypełnione jakimś trunkiem, może winem.  Postać jest smutna, przygnębiona, pozostawiona sama sobie. Piątka Pucharów mówi o zderzeniu się marzeń i pragnień człowieka z prozą życia. Okazuje się, że jego wyobrażenia o rzeczywistości znacznie odbiegają od tego, co przynosi mu życie. Sprawy przybrały zły obrót, a okazje, które otwierały się przed człowiekiem, zostały zaprzepaszczone. Człowiek czuje się rozczarowany i przygnębiony, co dodatkowo potęguje jego skłonność do przesady i dramatyzowania. Czuje zniechęcenie, pojawia się zazdrość Download the two-way calculator.

5 Pucharów może być symbolem negatywnego podejścia człowieka do rzeczywistości. Tak bardzo skupia się on na nieszczęściach, których doświadcza, na poczuciu, że jest nieszczęśliwy, że nie potrafi dostrzec tego, co jest poza nimi i co odzwierciedlają dwa pełne kielichy. Zamiast zacząć działać, zaczyna złorzeczyć. W życiu codziennym to zazdrość o osobę. Z którą się jest, ale czasami zapala się lampka ostrzegawcza – a może ona nie jest do końca ze mną szczera? Zapalnikiem może okazać się jakieś niewymowne spojrzenie, nowy płaszcz, nowa szminka. Ale czy aby na pewno jest to właściwy tok myślenia. Czy nowa szminka nie może być tylko i wyłącznie przyjemności  z nowego zakupu, drobiazgiem, chęcią spodobania się parterowi lg smart recovery? To zazdrość trudna do opanowania, irracjonalna, wręcz zaślepiona. Trudna do “leczenia”.

Dalej 4 Denarów, zazdrość  wewnętrzna.  Na karcie  mężczyzna, który zamyka coś w swojej skrzyni. Co tam zamyka? Wszystko to co zdobył, czyli mogą to być zarówno dobra materialne, jak i uczucia. Nie będzie się dzielił z nikim ani tym co posiada, ani tym co odczuwa. Można sobie  wyobrazić, że ma swoją skrzynkę i klucz, którym zamyka w niej skrzętnie to co nagromadził i  mówi: nie będę się dzielił i nie będę pokazywał co mam i co czuję. Zamyka się w swoim świecie, który latami sobie zbudował, nie chce dopuszczać tam niczego nowego i nikogo obcego, bo to zaburzy mu cały porządek rzeczy backgammon. To także karta zamknięcia, na ludzi,  na zmiany, na utratę. Utrata, oznacza dla każdego z nas, co innego,  jednak dla wszystkich jest czymś niepożądanych.  Często wskazuje na materialistę. W ramach związku: osoba zaborcza, negująca poczucie wolności partnera, jedno dobre intencja, często również jej uczucia.
Zazdrość o spojrzenia innych, o ocenę naszego postępowania, chęć gromadzenia i pomnażania. Zazdrość kierunkowana przez obawę i strach. Sytuacja  trudna i skomplikowana.

Kończąc wspomnę jeszcze o  jednej karcie, a mianowicie 3 Mieczy … Pamiętasz, to wtedy zawalił Ci się cały świat.  Minęło sporo czasu, ale do dnia dzisiejszego  wystarczy jeden moment, a Ty zupełnie tak jak wtedy- pogrążasz się w bólu i cierpieniu. Dręczy Cię poczucie winy. Albo obwiniasz jego/ ją, złościsz się, przeklinasz, zazdrościsz że radzi sobie lepiej niż ty. Być może z nowym parterem / partnerką.  Ciągle rozpamiętujesz to co się zadziało miedzy wami 다운로드. Cierpienie wraca do Ciebie jak bumerang. Wystarczy, że ją chwilę zobaczysz a wszystko wraca. I wtedy tak bardzo ściska Cię w sercu… Myślisz, że jeśli zaraz nie zajmiesz się czymś innym- to rozerwie Cię od środka, albo serce Ci pęknie na pół… I tak trudno złapać Ci oddech. Czujesz w głowie taki lęk, który trudno określić słowami, a w całym ciele wzrasta niepokój. Co wtedy? Uciekasz od lęków i demonów przeszłości czy mierzysz się z nimi?3  Mieczy to rozstanie, konflikt, separacja, zdrada. 3 Mieczy często obrazuje niezwykle bolesne rozstanie. Może pokazywać zarówno aktualne sytuacje, jak również odnosić się do rozwodu, który miał miejsce kilka lat temu, ale ból nie został „przeżyty”- więc powraca.

I jak teraz piszę o zazdrości, to nasuwa mi się jedno stwierdzenie. W zasadzie w każdej karcie możemy znaleźć choćby niewielkie jej ziarenko Battle of The Jangsari. W każdej!  Tylko zaraz za tym stwierdzeniem nasuwa się kolejna myśl, czy aby na pewno warto jej doszukiwać się wszędzie? Np. tam gdzie jej nie ma? W związku, w kochającej się rodzinie? W gronie przyjaciół, w pracy? Czy nie lepiej byłoby żyć według zasady innej karty, a mianowicie Asa Buław? Ta właśnie karta w ogólnych pytaniach o przyszłość pokazuje, że wkraczamy w nowy etap. Kluczowym słowem jest tutaj”nowy”. Podobno każda zmiana jest dobra. Bez zmian tkwilibyśmy ciągle w tym samym punkcie, zajmowali się tym samym, monotonia zawładnęłaby całym naszym światem. Przypomina to kręcenie się w kółko. A jeszcze jeżeli do tego kółka wedrze się zazdrość, taka która doda nam tej złej siły napędowej, nagle przy schyłku życia możemy się przewrócić. I boleśnie poturbować. Nie będziemy mogli się już podnieść, bo nagle czas zacznie uciekać w błyskawicznym tempie. Nie zdążymy przeprosić, nie zdążymy pokazać tego , co tak bardzo chroniliśmy przed ciekawskimi ludzkimi spojrzeniami.  I co wtedy?

Zofia Kruszewska

A Ty czekasz?
Zaufać, uwierzyć?
Interesujesz się Tarotem?
Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia o nowych artykułach.Ten wpis został opublikowany w kategorii Teraz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zazdrość

  1. Łukasz pisze:

    zazdrość jest niebezpieczną cechą . Problem polega na tym że osoba nie potrafi w pełni nawet zaufać najbliższej osobie. Na co dzien się widzi się że ktoś odnosi sukces to druga osoba potrafi uszczypać. Nie ukrywam czasem bywam zazdrosny w myślach ale staram się pozytywnie podejść do tego nie raz zawszę gratuluję osobie która odnosiła sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.